Üretim Tesisimiz

üretim tesisimiz

Ham Madde Temin Edilmesi

Süt kuzularımız ve büyükbaş danalarımız Marmara Bölgesindeki anlaşmalı olduğumuz çiftliklerde tarafımızdan belirlenen yem rasyonları uygulanarak beslenmektedir.

Kesim standartlarımıza ulaşan bu hayvanlar İslami koşullara uygun olarak anlaşmalı olduğumuz mezbahanelerde kestirilmektedir.

Kesim sonrasında 0/+4C’de dinlendirilen karkas etler frigorifik soğutmalı araçlar ile soğuk zincir kırılmadan entegre tesisimize gelmekte, veteriner hekimlerimiz ve Kalite Kontrol Birimi tarafından gelen ürünlerin kontrolleri yapılarak firmamıza kabul edilmektedir. Hammadde kabul işleminden sonra ürünler soğuk atmosferdeki depolara aktarılmaktadır.

Et Parçalama ve İşleme Hattı

Avrupa standartlarındaki en son teknoloji ile donatılmış et işleme tesisimizde karkas etler minimum insan gücüyle parçalanarak sınıflandırılmaktadır. Sınıflandırılan etler belirlenmiş olan standartlarına göre ilgili bölümlere aktarılır.

Köfte Bölümü

Avrupa'nın ve Türkiye'nin ilk ve tek köfte fabrikasından, damakları şenlendiren eşsiz lezzeti siz müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.

Özenle seçilmiş dana ve kuzu etleri kendimize özel baharat karışımımız ile formüle edilmekte, hazırlanan köfte hamurunun tamamı kadın personellerimiz tarafından anne eli değmişçesine özen gösterilerek son şekli verilmektedir.

Sucuk Bölümü

Geleneksel sucuk baharatlarıyla ulaşılan geleneksel sucuk lezzetinde doğal bağırsakta dolum yapılmaktadır.

Vakum Ambalajlama

Vakum ile yapılan paketlemede ürünlerin biyokimyasal atmosferden ayrılması ile ürüne kontaminasyon riski minimize edilir, bozulma süreci yavaşlar ve böylece ürünlerin raf ömrü uzatılır. Özel shrink torbalar, shrink paketleme için kullanılır. Yapışmalı torba paketi shrink ünitesinden geçer. Filmin shrink özellikleri sıcak suyun ısı etkisi ile aktive edilir. Film ürünün çevresini sıkıca sarar.

Modifiye Atmosferde Ambalajlama (MAP)

Modifiye Atmosfer Paketleme adıyla da tanınan MAP ambalaj içerisindeki gazın tahliye işleminden sonra paketlenen ürüne uygun koruma gazı ile doldurulur. Koruma gazı olarak karbondioksit ve oksijen gaz karışımı kullanılmaktadır.

Skin Pack Ambalajlama

skin pack ambalajlamaTürkiye’de bu teknoloji ilk defa firmamız tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Köfteci Yusuf olarak amacımız, bu teknoloji ile Antrikot, Biftek, Bonfile gibi değerli olan etlere değer katarak sizlerin hizmetinize sunmaktır. Bu özel ambalajlama yönteminde özenle seçilmiş değerli et ürünlerimizi ambalaja yerleştirdikten sonra üst film makine tarafından et yüzeyini tamamen sarar, vakum uygular (Skin Pack) ve bu şekilde etin suyu içerisinde hapsolur. +4°C derecede ambalajlı bir şekilde dinlendirilen etlerimiz kendi kendine olgunlaşma sürecine girmektedir.

Olgunlaşma, etin kendi yapısında bulunan doğal enzimler ile etin sertliği süreç içerisinde azalması, lezzet bileşenleri artması ile olmaktadır. Bu süreçte raf ömrü boyunca 7- 10 gün içerisinde etin lezzetinde artış olarak ortaya çıkmaktadır. Ürünlerimizin raf ömrü +4°C’de 28 gündür.
Bu teknoloji sayesinde ürünün raf ömrü boyunca tat ve lezzet özelliklerini gelişmekte ve ürüne ait renk özelliğini ilk günkü gibi korunmaktadır.

Sevkiyat

Kesimden sonra tesisimize ulaşan etler bekletilmeden aynı gün işlenmekte ve sevkiyatı yapılmaktadır. Fabrikamızda günlük olarak işlenen tüm ürünleri taze ve kaliteli olarak müşterilerimize ulaştırabilmek amacıyla kullandığımız soğuk zincir halkalarından biri de ürünlerin sevkiyat aşamasıdır.
Bu maksatla kullandığımız tüm frigorifik araçlar hijyen kontrollerinden geçirilmekte, ürün sevkiyatı boyunca anlık sıcaklık takibi yapılmaktadır.
Et ürünlerimizin yükleme öncesine ve boşaltım sırasında et ürünlerinin taşınması ve depolanması konusunda eğitimli personellerimiz tarafından son ürün kontrolleri yapılarak müşterilerimize sevk edilmektedir.

Laboratuvar

laboratuvarKöfteci Yusuf Kalite Laboratuvarı, ham maddeden son ürüne kadar olan süreçte, ürünün kalitesini en üst düzeyde kontrol etmeyi ön görmekte ve bu sayede tüm müşterilerimize güvenilir gıdaya ulaştırmayı hedeflemektedir. Bursa Yenişehir'de bulunan fabrikamızda Kalite Kontrol, Mikrobiyoloji ve Ar-Ge olmak üzere 3 adet laboratuvar bulunmaktadır. Kalite Kontrol laboratuvarında fabrikaya girişi yapılan tüm hammaddelerin girdi kontrol analizleri, yarı mamul kontrol ve son ürün kontrol analizleri yapılmaktadır. Mikrobiyoloji laboratuvarında klasik yöntem ile kalite indikatörleri, Hızlı patojen tespit yöntemi ile hastalık yapıcı mikroorganizmaların analizleri yapılmaktadır.
Enzim Bağlantılı Floresans Testi (ELFA) ilkelerine bağlı olarak AFNOR onaylı VIDAS cihazı ile 1 gün içerisinde ürünlerin mikrobiyolojik kalite kontrolü sağlanmaktadır. Ar-Ge laboratuvarımızda hayallerimizin gerçeğe dönüştüğü eşsiz lezzetlerin siz değerli müşterilerimize ulaşması için sürekli olarak inovatif çalışmalar yürütülmektedir.


Bizden Haberler